Nakon 2018. godine ponovila se farsa načelnika općine Župa dubrovačka u Sheratonu

Kao što znamo „naš” načelnik je zatražio dodatno predstavljanje Studije utjecaja na okoliš brze ceste Dubrovnik – zračna luka (zapravo brze ceste Osojnik – Debeli brijeg) jer je, valjda, smatrao da nismo dovoljno pismeni za pročitati objavljenu Studiju i shvatiti službena predstavljanja u Mokošici i u Staroj bolnici. Međutim, dok se na predstavljanju u Staroj bolnici vodio službeni zapisnik i bilježila svaka izgovorena riječ, koja će imati svoju težinu, u Sheratonu to nije bio slučaj. Narodski rečeno, „naš” načelnik nas je pozvao da se izlajemo i pođemo doma sretni, kao što se već dogodilo 2018. godine.

Isto kao u Mokošici i Staroj bolnici i u Sheratonu se dogodila narodna pobuna. Predstavljanje se pretvorilo u gorljivo suprotstavljanje u obliku jasnih i stručno potkrijepljenih argumenata, kao i emotivnih i dirljivih istupa ljudi koji jednostavno vole svoj kraj i koji od njega ne žele odustati, ni po koju cijenu.

S druge strane ogorčenih župljana bili su plaćenici koji su pozvani da odrade posao prema nalogu politike. Bilo ih je tužno gledati ali još je tužnije bilo vidjeti „našeg” načelnika koji je očajnički pokušavao oprati lice mijenjajući nasipe ispod Postranja u vijadukt, kao da to rješava problem, i dodajući manje kozmetičke promjene. Bilo je tužno vidjeti čovjeka koji se potpuno odmetnuo od svog naroda.

Načelnik je zaboravio da su ljudi već 2018. jasno rekli što misle o ovakvom rješenju. Čuo je za predstavljanje u Mokošici 5. rujna, bio je na predstavljanju u Staroj bolnici i sad mu se dogodio Sheraton. I ništa on nije razumio. Uvjeren sam da su i strani turisti u Sheratonu jučer uveče shvatili da ne želimo trasu ispod Postranja.

Na jasno pitanje hoće li postupiti kao gradonačelnik Franković, koji je jasno i nedvosmisleno rekao da neće ići protiv volje svog naroda, načelnik je odlučio ne odgovoriti. Naravno, razumjeli smo i bez odgovora. U potpunom očaju načelnik je, da bi skinuo sa sebe odgovornost, na kraju spomenuo referendum. Naravno, hvala na prijedlogu. Ali prihvaćamo samo referendum bez kvoruma, odnosno da nije potreban izlazak najmanje 50% + jedan glasač. Neka odluče oni koji će izaći na referendum. Ni politički izbori se ne poništavaju ako ne izađe više od 50% glasača.

Glavni i odgovorni urednik ove farse, „naš” župan Nikola Dobroslavić sjedio je u prvom redu i kontrolirao da mu pulen ne izbjegne kontroli. Nakon što je upropastio njegovo Primorje s Lučinim razdoljem sada je došao po Župu i Rijeku dubrovačku.

Nikola i Silvio, ostavite se naše đedovine, poslušajte glas naroda jer će vas se inače pamtiti kao izdajnike.

Sljedeći potez je na općinskom vijeću Župe dubrovačke. Vijeće Grada Dubrovnika je jasno i jednoglasno reklo NE ovoj trasi a isto su potvrdili gradonačelnik Franković i predsjednik vijeća Marko Potrebica.

Sada ste poštovani vijećnici općine Župa dubrovačke vi na redu:

 • Marko Kriste (HDZ), predsjednik Općinskog vijeća
 • Nikša Arbanasin (HDZ), potpredsjednik Općinskog vijeća
 • Antun Bašić (ŽUPKA), član
 • Luka Rašica (ŽUPKA), član
 • Mateo Delić (HDZ), član
 • Blaženko Svaguša (ŽUPKA), član
 • Mario Grbić (ŽUPKA), član
 • Marita Tošić (HDZ), član
 • Miroslav Marić (HDZ), član
 • Antonio Vojvodić (HDZ), član
 • Luko Miloslavić (HDZ), član
 • Ivo Žeravica (DDS), član
 • Marko Miloslavić (ŽUPKA), član

Doći ćemo vidjeti za koga ćete i za što podignuti ruku. U Sheratonu ste vidjeli i čuli što misli narod koji vas je izabrao.

Odgovori