Prema neslužbenim rezultatima Nardelli ostaje načelnik općine

Završeno je brojanje na izbornom mjestu Petrača. Ovaj put izašlo je 799 glasača, odnosno 100 manje nego prošle nedjelje. Bašić je dobio 293 glasa, 103 manje, Nardelli 490, 91 više, Žeravica 10, 64 manje i Haičman 6, 24 manje. Bilo je za očekivati da će se glasači usredotočiti na Bašića i Nardellija pa je zanimljivo primijetiti da su glasovi Žeravice i Haičmana otišli Nardelliju a očito Bašićevi glasači ovaj put nisu bili disciplinirani pa je njegov manji broj glasova gotovo istovjetan manjem broju glasača.

Izgleda da Župa još nije zrela za promjene koje se sve više događaju diljem cijele Hrvatske. Župki će trebati puno snage i zajedništva da izdrži još 4 godine, u protivnom će se demokratizacija naše općine vratiti na početak.