I danas bez cenzure: Antun Bašić

Ovaj razgovor nije predizborna promidžba. Uvjetovan je dosadašnjim stanjem u općini Župa dubrovačka koje je dovelo do ozbiljnih problema u samom radu općinskih službi i razini demokracije. Zamolio sam gospara Bašića za razgovor zato jer je ovo prvi put od kada naša općina postoji da jedan kandidat iz opozicije zaista ima priliku postati novi načelnik općine.

Pošto sam nepovjerljiv prema izbornim obećanjima želja mi je da ovaj naš, nadam se, ugodni razgovor bude neka vrsta neformalnog ugovora Župke sa župljanima. Župa danas je nastala zbog potrebe ukazivanja na probleme o kojima se “ne smije govoriti” ili, u krajnjem slučaju, “nije poželjno govoriti”. Zato se obvezujemo i nakon izbora ponovo podsjećati na sve ono što nije dobro i što se može bolje a ovaj razgovor će nam poslužiti da se svi zajedno spomenemo ako, kao što često biva, nakon izbora nastanu nove okolnosti u kojima više nije moguće ostvariti ono zbog čega su ljudi dali svoje povjerenje.

Odgovori