Neka nam je sretno!

Ovo su dani kada svima želimo zdravlja i sreće. Tako i mi želimo našoj Župi sreće u razvoju i napretku. Želimo da vlast postane služba, da arogancija postane skromnost i poniznost. Voljeli bi kada bi ljudi na odgovornim mjestima shvatili, i u skladu s tim se ponašali, da su plaćeni iz naših džepova. Bilo bi korisno kada bi bili svjesni svoje odgovornosti, koja može biti i blagoslov i prokletstvo. Veliki je blagoslov kada shvatiš koliko dobra možeš napraviti s moći koju ti je povjerila cjelokupna zajednica. Zauzvrat ćeš dobiti priznanje i zahvalnost koji će te pratiti do kraja života, ponekad čak i tvoje potomstvo. Veliko je prokletstvo, kada iznevjeriš povjerenje i zloupotrijebiš moć, jer će te pratiti do kraja života.

U sljedećoj izbornoj godini ćemo još jednom izabrati naše predstavnike u općini i ove misli su prije svega upućene njima. Promjena se može dogoditi promjenom ljudi ali i promjenom shvaćanja što je i čemu služi moć.

Upravo ta promjena može biti izvor blagostanja i napretka naše općine, kao i svih nas pojedinačno, što od srca i s nadom priželjkujemo.

Odgovori