Bol na Braču

Portal Bol.info prenio je pismo čitatelja, kapetana Ivice Karmelića koji je svjedočio ispuštanju fekalija s brodova na Zlatnom ratu, te se kao Boljanin i pomorac osvrnuo na ovaj veliki ekološki problem, kao i problem nedjelovanja nadležnih službi i institucija.

Kao nesvrstani promatrač mogu samo reći da je strategijom razvoja bolskog turizma stvoren jedan veliki sveopći KAOS, koji očito pojedincima odgovara i u njemu plivaju ko riba u moru, ne gledajući pritom na nepovratnu štetu koja se čini i koja je već učinjena, jer čini mi se da je ovo zadnji trzaj da se nešto pokrene s mjesta i ide na bolje, jer ovakvim načinom rada i drobljenja svega i svašta u isti lonac, ne piše nam se dobro… Ovim putem apeliram, draga gospodo, ne razvijajte više nista, dosta ste razvili! Privatne i ostale interese ostavite po strani, učinite napokon nešto za Bol i Boljane, jer samim time što smo otočani već smo za državu građani drugog reda, a gledajući razvoj situacije zadnjih godina u svome mjestu smo postali mještani drugog reda”, poručio je kapetan.

********************

Zašto nas tekst iz drugog stavka podsjeća na našu općinu?

Odgovori