Mlinarski rotor – pogodak “u sridu”

Dočekan je sumnjičavo, sa strepnjama ali i s nadom da će spasiti Mline od neizdržljivog i ne primjerenog prometnog i parkirnog kolapsa. I ova je stranica pisala o slabim ili nikakvim izgledima da će Mlinarski rotor riješiti spomenute poteškoće koje su iz godine u godinu srozavale kvalitetu života u ovom lijepom turističkom mjestu.

Sretni smo da smo bili u krivu. Nije smisao ove stranice samo ukazivati na nedostatke nego i istaknuti uspješne zahvate i rješenja koja poboljšavaju uvjete života kako stanovnika tako i turista koji nas posjećuju. I najveća “njorgala” iz Podamlina priznaju da je projekt uspio.

Rotor funkcionira! Uveo je red silom kad se već to nije moglo postići kulturom sudionika u prometu. Ne samo da funkcionira nego budi tračak nade da će se nadležni na vrijeme, sustavno i u suradnji sa strukom zauzeti za rješavanje ostalih brojnih problema koji su se kroz protekle godine gomilali.

Sustava odvodnje otpadnih voda i fekalija, primjerice.

Odgovori