Ima nade za Kupare

Prema pisanju portala Župčica na jučerašnjoj su sjednici Općinskog vijeća puhali neki novi, optimistični, vjetrovi. Optimizam je dvojakog predznaka. Ohrabruje sudjelovanje u raspravi nekoliko vijećnika, posebno pitanja i obrazloženja vijećnika Marka Miloslavića na temu Kupara i sažetog prikaza stanja koje oslikava okolnosti u kojima se razvija župski turizam. Drugo “svjetlo na kraju tunela” je mogućnost da su lokalne vlasti na tragu spoznaje stvarnih interesa naše općine u pogledu daljnjeg razvitka turizma i ponude turističkih kapaciteta. U tom kontekstu izjava načelnika da će novim urbanističkim planom Kupari I imati maksimum 500 kreveta s predznakom luksuznog brenda velika je novost i radosna vijest za ovaj kraj.

Nema čovjeka u Župi kojemu je u interesu da Kupari i dalje budu u stanju u kojemu se trenutno nalaze. Interes je ove zajednice i odustajanje od ideje izgradnje kompleksa Kupari IV i prekrivanje brda ispod Svetog Petra beskonačnim količinama betona. Ostavimo Kupare zauvijek omeđene brdom Sv. Petra i Goričinom kao na slikama u privitku. U takvom okružju i s takvim planovima brže će se pronaći ozbiljniji investitori koji će prepoznati isplativost ulaganja u vrijednosti koje Kupari nude.

Odgovori