Plat, još jedan turistički krah

U Platu se je trebao za sezonu 2019. godine otvoriti velebni hotelski kompleks.

Prigodom završnih razgovora objavljena je na službenim stranicama Općine ŽD slijedeća informacija: “Pročelnik Jedinstvenog upravnog odjela OŽD Jure Marić član je operativne skupine-tijela koje je imalo zadatak pripremiti projekt za proglašenje istoga strateškim investicijskim projektom, dok je načelnik Silvio Nardelli član Povjerenstva koje je uputilo takav prijedlog Vladi RH. Projektom u vrijednosti od 500 milijuna kuna predviđa se cjelokupna obnova postojećih smještajnih kapaciteta, odnosno rekonstrukcija hotelskog kompleksa u hotel visoke kategorije kapaciteta oko 550 smještajnih jedinica koji će omogućiti otvaranje više od 500 novih radnih mjesta.

Otvaranjem hotelskog kompleksa te već dogovorenom suradnjom s njemačkim turoperatorom TUI, Hoteli Plat predviđaju 35 tisuća novih turista godišnje koji će povećati broj noćenja u Župi za čak 245 tisuća”.

Nešto kasnije počelo se odmotavati klupko oko Agrokora pa je, među ostalim, Telegram napisao slijedeće: “… sumnjaju da je prije par godina, tijekom financiranja Agrokorovog projekta hotel Plat kroz investicijski fond Nexus, omogućio Todoriću da izvuče 52 milijuna kuna. Radilo se o pozajmici koju Agrokor nikada nije vratio”.

U svakom slučaju nije svako zlo za zlo pa se zahvaljujući aferi AGROKOR iz projekta povukla njemačka turistička agencija TUI, a zatim i Karisma.

Tko nije uočio neka obrati pozornost na slijedeće: 550 smještajnih jedinica i 500 NOVIH RADNIH MJESTA. Izvjesno je da u Župi nema niti 50 zainteresiranih za rad u takvom kompleksu što znači da bi se radna snaga dovela sa strane i iz inozemstva. Tu je i podatak o dodatnih 35.000 TURISTA GODIŠNJE koji bi povećali broj noćenja u Župi za 254.000 !!!

Jako je upitna sposobnost rasuđivanja ljudi koji su se upuštali u ovakav projekt kojim bi se “ubacilo” dodatnih 35.000 ljudi tijekom sezone u Župu dubrovačku.

Odgovori